Тотенхем Хотспур

#1

Вести, распоред и резултати:

Форумска фан група на Тотенхем »

За клубот

Фудбалски клуб Тотенхем Хотспар, познат и како Спарс, е англиски фудбалски клуб со седиште во Тотенхем, Лондон, кој игра во Премиер лигата. Домашен терен на клубот во сезоната 2017–18 ќе биде стадионот Вембли, поради тоа што стадионот Вајт Харт Лејн бил срушен и на неговото место ќе биде изграден нов стадион. (Википедија)