Манчестер Јунајтед

#1

Вести, распоред и резултати:

Форумска фан група на Манчестер Јунајтед »

За клубот

ФК Манчестер Јунајтед (англиски: Manchester United F.C.) — професионален фудбалски клуб од Манчестер, Англија, кој се натпреварува во Премиер лигата, највисокото фудбалско натпреварување во англискиот фудбалски систем. Познат под прекарот “Црвени ѓаволи”, клубот бил основан под името Њутн Хит во 1878 година, го променил своето име во Манчестер Јунајтед во 1902 година, и започнал да игра на сегашниот стадион Олд Трафорд во 1910 година. (Википедија)

ВИДЕО: Неславен крај на сезоната на Погба, навивачите го навредуваа по
#2

Дими Мурињо им беше крив…

#3

Па, вам цело време сѐ некој ви е крив. Ама ајде, можда Лига Европа ќе освоите в година. :crazy_face:

П.С. Придужи се во групата на Ман Ју, па ќе ти стои логото на профил, да се знае која ти е болката. :slight_smile:

#4

Не е болка, туку болест :slight_smile:

#5

Иако пред само четири месеци го продолжи договорот со Манчестер Јунајтед, искусниот бек најверојатно заминува од „Олд Трафорд“ и се сели кај својот голем пријател Вејн Руни…

#6

Според последните информации кои доаѓаат од Островото, Јунајтед е пред реализација на два трансфери. Наводно раководството се согласи да ја плати откупната клаузула за фудбалерот на Тотенхем Тоби Алдервеирелд (25 милиони евра), додека преговорите со „избрканиот“ Рабиот биле во завршна фаза.