Ливерпул

#1

Вести, распоред и резултати:

Форумска фан група на Ливерпул »

За клубот

Ливерпул е професионален фудбалски клуб кој се наоѓа во Ливерпул, Англија кој игра во Премиер лигата и е еден од од најуспешните во историјата на англискиот фудбал, со најмногу освоени трофеи од другите Англиски клубови. Ливерпул вкупно има освоено осумнаесет титули во лигата, седум ФА купови, седум Лига куп, три УЕФА купови и пет Европски купови. (Википедија)