Реал Мадрид

#1

За клубот

Фудбалскиот клуб Реал Мадрид (шпански: Real Madrid Club de Fútbol), попознат и како Los Blancos (Белите) е професионален фудбалски тим од Мадрид. Клубот е основан во 1902 година и игра во шпанска Примера. Тој е најуспешниот шпански клуб, со 33 национални шампионски титули, деветнаесет трофеи во Кралскиот куп (Копа дел Реј) и рекордни 13 титули во Лигата на шампионите. (Википедија)

#2

Ќе се случи ли повторно ист случај како оној со Кристијано Роналдо на крајот од минатата сезона? Фановите на Реал стравуваат дека ќе останат без својот капитен…

#3

:soccer::muscle::camera: Белгиската ѕвезда на одмор налета на фанови на Реал Мадрид и се фотографираше со „кралскиот“ дрес…

#4

Медиумите предвидуваат како ќе изгледа новиот Реал Мадрид

%D0%B0%D0%B7%D0%B0%D1%80%20%D0%B2%D0%BE%20%D1%80%D0%B5%D0%B0%D0%BB