Македонија на ЕП, резултати и новости од квалификациските натпревари

#1

Најдобрата македонска репрезентација на 7 и 10 јуни на Националната арена „Тодор Проески“ го продолжува квалификацискиот циклус за пласман на ЕУРО 2020.

Селекторот Игор Ангеловски и фудбалерите ги започнаа подготовките за Полска и Австрија.

#2
#3

Додека имаме млади играчи како Елмас и Барди нашиот фудбал нема зима… одиме на ЕП, тоа е сигурно

#4

Статистички најуспешниот селектор во нашата фудбалска историја го продолжи договорот со ФФМ

#5