Лига Европа 2018/19 финале: Челзи - Арсенал 4-1

#1

Цела сезона е сведена на само еден натпревар. Арсенал го игра најважниот меч на сезоната, затоа што покрај трофејот ќе обезбеди и место во Лигата на шампионите идната сезона.

Унаи Емери е далеку поуспешен во ваквите натпревари од својот ривал Маурицио Сари, но според прогнозите Челзи ја има фаворитската улога.


#2
#3

Патот на Арсенал до финалето на Лига Европа:

#4

Патот на Челзи до финалето на Лига Европа:

#5

Арсенал шампион, Сари нема мотивација да донесе трофеј во Челзи, веќе размислува да си замине од екипата…

#6

СТАРТНИ СОСТАВИ: Канте започнува од првата минута и покрај проблемите со повреда.

#7

Азар се прости од Челзи на најдобар можен начин, постигна два гола и беше херој во финалето во Баку.

#8

Збогување на Еден Азар:

#9

Македонскиот голман со емотивна порака на Фејсбук се збогува со легендарниот Петр Чех!