Интер

#1

За клубот

Интернационале Милано познат како Интер е италијански фудбалски клуб стациониран во Милано, Ломбардија, кој се натпреварува во Серија А.

Стандардните клупски дресови се „црно-сини“, од каде што и потекнува клупскиот прекар „нераѕури“. Сликар по име Џорџо Муџани е одговорен за дизајнот на првото лого на Интер во 1908 година. Тимот освоил 18 титули во италијанското првенство и седум пати се рaдувал на трофејот во Копа Италија. Во 2010 година, под водство на Жозе Мурињо, ја освои единствената титула во Лигата на шампионите. (Википедија)

#2

Интер конечно се договори со Лукаку, официјализацијата на Конте одложена поради смртниот случај во семејството на Спалети.