ФК Работнички

пмфл
#1

Вести, распоред и резултати:

Форумска фан група на Работнички »

За клубот

ФК Работнички е македонски фудбалски клуб од Скопје. Клубот моментално се натпреварува во Првата македонска фудбалска лига. (Википедија)