ЕП 2020 - Македонија - Полска

#1

Капитенот и Јане, нека е со среќа натпреварот против Полска!

#2

Штета за Спировски, Алиоски, Адеми, но и вака Полска е победлива во Скопје

#3

Нема застој, од фоткање ракомет се префрламе на фудбал и тоа оној поубавиот, репрезентативен!

Полјаците претпазливи, не впишуваат предвреме бодови во Скопје. Недостига нивниот прв избор на голот, Шчешни, но доаѓаат големите ѕвезди во нападот.

#4

Елмас ќе им го начука на полјациве и заедно со Пандев ќе биде најдобар на теренот… а и бод не би бил лош резултат кога би се прашувал јас.

#5

Оваа Македонија има најголеми шанси да не израдува со едно учество на голем собир. Одигравме одлично во Лигата на нациите, да се надеваме дека така ќе биде и на овие квалификации.

Уште една „Златна топка“ во Скопје - Збигњев Боњек како претседател на Полската фудбалска федерација

Полска не е ништо посебно, има неколку ѕвезди во тимот, но нема ТИМ. Додека нашата најсилна страна е тој тимски дух, воиграност и атмосферата во соблекувалната. Типувам цврст натпревари, без многу голови и се разбира наша победа…

#6

dobar brk, neguvan…

#7

Полска со еден шпиц. Милик и Пјонтек резерви, претпоставувам затворен натпревар со малку голови

#8

Ајјјјј, ова гнасата полска сакаше да го повреди. Зато Елмас ќе му врати со гол