ЕП 2020 - Македонија - Австрија

#1

Македонската репрезентација ја пречекува Австрија во 4. коло во квалификациите за Европското првенство 2020 година.

#2

Македонија и Австрија ќе го одиграат првиот меѓусебен натпревар. На табелата во групата Г, нашиот национален тим има еден бод повеќе од следниот противник…

1 Лајк
#3

Победа не враќа во игра за второ место. Само физички да се издржи

#4

Ќе биде многу тешко. Некако против Послка ни фалаше свежина и концентрација во клучните моменти. Австрија е солидна екипа има неколку големи имиња, но како што читам и тие како нас се ослабени со неиграње на неколку клучни играчи. Исто така сметем дека мораме да направиме измени во составот. Според мене Пандев и Несторовски не можат да играат заедно, односно доколку еден седне на клупа ќе има многу поглем простор за Барди и Елмас.

#5

Ги победивме Лихтенштајн, Гибралтар и Летонија и ни се створи нереална слика. Еве сега нијанса посилни противници и враќање во реалноста! :rage:

#6

Ако ни требаше едно вакво трезнење од Лигата на нации, можи не е време за големи критики, но ако не се промени нешто не ни се пиши добро

#7

После трезнење доаѓа мамурлак… мене тоа ме плаши