Дочек на Вардар - фотографии, видеа и атмосфера на плоштадот „Македонија“

#1

%D0%92%D0%B0%D1%80%D0%B4%D0%B0%D1%80%20%D0%9C%D0%B0%D0%BA%D0%B5%D0%B4%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D1%98%D0%B0

#2

Дел од атмосферата во 2017 година кога Вардар ја донесе првата историска тутула во Македонија:

1 Лајк
#3

Цела Македонија на нозе, сите патишта водат кон Скопје:

#4

Е, не се нормални! :rofl:

Како да не ги сакаш. :laughing:

1 Лајк
#5

Само еден член на шампионската екипа нема да се појави пред навивачите на плоштадот „Македонија“ :thinking:

#6

Само еден член на шампионската екипа нема да се појави пред навивачите на плоштадот „Македонија“ :thinking:

Да не му избега Бразил, клошар…

#7

Мораеш… Цело ова време во Вардар баш и не успеа да се вброи меѓу омилените играчи, а вчера неочекувано баш тој најмногу го толчеше Веспрем и е меѓу најзаслужните за титулата.

Сепак, штета за потегот, негово право.

#8

:red_circle::black_circle::clap: Пред аеродромот „Меѓународен Аеродром Скопје“ не може игла да падне, илјадници фанови ги чекаат европските прваци

:camera_flash: 12 ФОТОГРАФИИ:

#9

Победничка песна на вардаровите навивачи :red_circle::black_circle::movie_camera::

#10

Дури и за најдобар пивот го прогласија на турнирот, пред Столе

#11

Jas mislam deka usopehot na vardar e individualen uspeh na eden tim na privaten tim .Toj uspeh ne e uspeh na cela makedonija oti ne e makedonski klubot tuku e na sergej samsonenko koj e rusin .Posebno mislam deka nie od Bitola ne treba da se raduvame oti Vardar ja osvoil titulata !!! Vardar e rival na bitolskite klubovi vo site sportovi … i nemozi nie da se radvame za negovite pobedi to e moe individualno mislenje . sekoja cest za uspehot … no toa ne e nacionale uspeh toa e licen uspeh i normalno e skopje da se raduva a ne cela drzava !!! posebno ne nie od bitola
!

#12

Моментално авионот е над Сараево, то би значело за едно сат врем ќе стигнат во Скопје…

#13

Jas mislam deka usopehot na vardar e individualen uspeh na eden tim na privaten tim .Toj uspeh ne e uspeh na cela makedonija oti ne e makedonski klubot tuku e na sergej samsonenko koj e rusin .Posebno mislam deka nie od Bitola ne treba da se raduvame oti Vardar ja osvoil titulata !!! Vardar e rival na bitolskite klubovi vo site sportovi … i nemozi nie da se radvame za negovite pobedi to e moe individualno mislenje . sekoja cest za uspehot … no toa ne e nacionale uspeh toa e licen uspeh i normalno e skopje da se raduva a ne cela drzava !!! posebno ne nie od bitola

Еве како размислува битолчанец и навивач на Пелистер:

#14

Ете за вас битолчани. Да не беше Вардар ќе сонувавте уште една сезона Европа. Колку толку и вие ќаривте од овој успех…

1 Лајк
#17

taka razmisluva da ! samo eden tim samo eden grad ! samo pelister samo bitola ! navivajte si i radvajte si se za vardar i so pravo ama nemojte od toa da prajte drzaven uspeh … nacionalen uspeh

vardar ke propadni drugarce !! sleden golem mak klub vo celosna makedonska sopstvenost ke bidi eurofarm rabotnik i ke igra final 4 za kratko vreme 4 5 godini !!! nie si imame klub ne ni treba nas vardar !!!

ne be prijatele …Varadar ne e na skopski gazda na sergej e samsonenko od rusija !!! taka da to e privaten tim so go zel imeto Vardar !!! ok so pravoe komititet da se raduvaat … ama nie nemozime i nema das e raduvame ! toa e toa !

#18

Абе другар, шо има врска дека не е скопски и русин е газда, кај игра во Нигерија? Не гледаш сите фудбалски клубови има газди од нафташите и кинезите… Вас во истана тоа Лемго пред 30 години и толку…

1 Лајк
#19

nie za do dusa i samite si sme krivi ama za razlika od denesniot vardar pelister bese togas sotaven od 99 % makedonski igraci i 1 % stranci e toa e nacionalen uspehj … i imajte na um edno ko s e igrase vo bitola rakomet skopje … ne znaevte so e to !

#20

Епа живејте си со историјата и со кренатиот паркет

#21

Tolku ke mu bidi i na Vardar !!!

#22

Луѓе, ај скокнете едно ниво нагоре и гледајте го овој успех не како клупски, туку како македонски! Барем една ноќ да се обедимине околу момци кои вистина го оставија срцето и телото на терен.
Без плата, без милиони, тие играја како херои! Не е доволно да речете БРАВО? :upside_down_face::wink: