Дочек на Вардар - фотографии, видеа и атмосфера на плоштадот „Македонија“

#9

Победничка песна на вардаровите навивачи :red_circle::black_circle::movie_camera::

#10

Дури и за најдобар пивот го прогласија на турнирот, пред Столе

#11

Jas mislam deka usopehot na vardar e individualen uspeh na eden tim na privaten tim .Toj uspeh ne e uspeh na cela makedonija oti ne e makedonski klubot tuku e na sergej samsonenko koj e rusin .Posebno mislam deka nie od Bitola ne treba da se raduvame oti Vardar ja osvoil titulata !!! Vardar e rival na bitolskite klubovi vo site sportovi … i nemozi nie da se radvame za negovite pobedi to e moe individualno mislenje . sekoja cest za uspehot … no toa ne e nacionale uspeh toa e licen uspeh i normalno e skopje da se raduva a ne cela drzava !!! posebno ne nie od bitola
!

#12

Моментално авионот е над Сараево, то би значело за едно сат врем ќе стигнат во Скопје…

#13

Jas mislam deka usopehot na vardar e individualen uspeh na eden tim na privaten tim .Toj uspeh ne e uspeh na cela makedonija oti ne e makedonski klubot tuku e na sergej samsonenko koj e rusin .Posebno mislam deka nie od Bitola ne treba da se raduvame oti Vardar ja osvoil titulata !!! Vardar e rival na bitolskite klubovi vo site sportovi … i nemozi nie da se radvame za negovite pobedi to e moe individualno mislenje . sekoja cest za uspehot … no toa ne e nacionale uspeh toa e licen uspeh i normalno e skopje da se raduva a ne cela drzava !!! posebno ne nie od bitola

Еве како размислува битолчанец и навивач на Пелистер:

#14

Ете за вас битолчани. Да не беше Вардар ќе сонувавте уште една сезона Европа. Колку толку и вие ќаривте од овој успех…

1 Лајк
#17

taka razmisluva da ! samo eden tim samo eden grad ! samo pelister samo bitola ! navivajte si i radvajte si se za vardar i so pravo ama nemojte od toa da prajte drzaven uspeh … nacionalen uspeh

vardar ke propadni drugarce !! sleden golem mak klub vo celosna makedonska sopstvenost ke bidi eurofarm rabotnik i ke igra final 4 za kratko vreme 4 5 godini !!! nie si imame klub ne ni treba nas vardar !!!

ne be prijatele …Varadar ne e na skopski gazda na sergej e samsonenko od rusija !!! taka da to e privaten tim so go zel imeto Vardar !!! ok so pravoe komititet da se raduvaat … ama nie nemozime i nema das e raduvame ! toa e toa !

#18

Абе другар, шо има врска дека не е скопски и русин е газда, кај игра во Нигерија? Не гледаш сите фудбалски клубови има газди од нафташите и кинезите… Вас во истана тоа Лемго пред 30 години и толку…

1 Лајк
#19

nie za do dusa i samite si sme krivi ama za razlika od denesniot vardar pelister bese togas sotaven od 99 % makedonski igraci i 1 % stranci e toa e nacionalen uspehj … i imajte na um edno ko s e igrase vo bitola rakomet skopje … ne znaevte so e to !

#20

Епа живејте си со историјата и со кренатиот паркет

#21

Tolku ke mu bidi i na Vardar !!!

#22

Луѓе, ај скокнете едно ниво нагоре и гледајте го овој успех не како клупски, туку како македонски! Барем една ноќ да се обедимине околу момци кои вистина го оставија срцето и телото на терен.
Без плата, без милиони, тие играја како херои! Не е доволно да речете БРАВО? :upside_down_face::wink:

#23

svakio - не вервам дека толку ќе му биди, ете и твои пари легнаа на контото на Вардар :smiley:

#24

golman kvaliteten obavezno, Portner ne e bas nekoja klasa

#25

А кој ти побара да навиваш за Вардар?

#26

И Милосављев имаше брането во Кач и во Партизан во српска лига па е најдобар голман во лш оваа сезона и европски првак со скопски Вардар… нема правила, умреа шаблоните во едно минато време

#27

Отишол за Бразил одма со авион, ваљда не очекувал да стане европски шампион и да треба да се враќа на дочек

#28

Шо да очекуваш од Бразилец? Толку одвратен народ то чудо нешто, особено спортистите

#29

I sega palister ima 100 % mak igraci kaj se uspesite ?? I zosto tie mak igraci si odat od palister, butel… pa i od vardar ?

#30

100% мак играчи има пелистер? Кобетич, Плех, Попович, Станојевич и тој од Габон… т.е. играчите кои играа 90% од натпреварите оваа сезона? Е затоа си одат меѓу другото тие млади македнски играчи… воедно талентираните си одат од македонските клубови поради тоа што лигата е на тоа ниво на кое што е, па нормално е да бараат предизвик надвор. Да не забегуваме офф-топик, не беше тоа темата тука